Een jaar geleden stelde Lidl een ambitieus doel om de voedselverspilling binnen een jaar fors terug te dringen. Recent publiceerde de supermarktketen zijn resultaten: in een jaar tijd zijn 8,5 miljoen Verspil-Me-Nietjes en bijna 700.000 Too Good To Go-boxen verkocht. Deze maand startte Lidl een samenwerking met Wageningen University & Research en Kipster om te onderzoeken hoe voedsel dat momenteel overblijft nog een goede bestemming kan krijgen.
Na de landelijke uitrol van ‘Verspil Mij Niet’ vorig jaar, heeft de supermarkt maar liefst 8,5 miljoen Verspil-Me-Nietjes verkocht. Dat zijn artikelen die op de laatste dag van hun houdbaarheid worden aangeboden voor 25 of 50 cent. Daarnaast zijn 700.000 Too Good To Go-boxen verkocht.
Naast deze succesvolle initiatieven blijft er nu nog altijd voedsel over dat niet meer geschikt is voor menselijke consumptie. Tijdens de Verspillingsvrije Week is Lidl een samenwerking met Wageningen University en Kipster gestart om te onderzoeken hoe Lidl in de toekomst volledig verspillingsvrij kan worden. In de samenwerking gaan de partijen onder meer onderzoeken hoe voedsel dat momenteel overblijft nog een goede bestemming kan krijgen.
Lees voor meer informatie dit artikel.
Lidl, Wageningen University & Research en Kipster zijn stakeholder van Samen Tegen Voedselverspilling.